Santoku knife 17 cm, with oval grooves, red, Victorinox
Code: VN6852117G100-day return policyHassle-free, free of charge
Same day shippingOrder before 12:00
50 000+ product reviewsWritten by our customers
Eco-friendly packaging 0% plastic
Related products
Product detailed description
This knife is primarily designed for preparing Asian dishes, it is suitable for preparing meat, fish, and vegetables. The oval-shaped indentations on both sides of the knife trap air during cutting, which prevents pieces of meat and other ingredients from sticking to the knife.
Additional parameters
| Category: | Stainless Steel Santoku Knives |
|---|---|
| Weight: | 0.2 kg |
| EAN: | 7611160058621 |
| Color: | Red |
| Size: | 17 cm |
| Blade length: | 17 cm |
| Pc. in a set: | 1 ks |
| Product type: | Japanese and Santoku knife |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producer: | Victorinox |
| Margin-category: | B |
| The item has been sold out… | |
Discussion
Be the first who will post an article to this item!